Dragon Quest VIII 8: Journey of the Cursed King 3DS Zobacz większe

Dragon Quest VIII 8: Journey of the Cursed King 3DS

Nowy produkt

Dragon Quest VIII 8: Journey of the Cursed King 3DS
Wersja językowa - Angielska
Instrukcja i Opakowanie - Angielskie

Producent:

Klasyfikacja PEGI:

Więcej szczegółów

5 Przedmioty

169,00 zł brutto

Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King jest ósmą pełnoprawną odsłoną jednej z najpopularniejszych (zwłaszcza w rodzimej Japonii) gier z gatunku jRPG. Tytuł zadebiutował w 2005 roku na konsoli PlayStation 2, jednak po blisko 10 latach od premiery został przeniesiony także na popularne urządzenia mobilne oraz mini-konsolkę Nintendo 3DS.

 

Straszliwemu Dhoulmagusowi udało się uwolnić piekielne moce i rzucić klątwę na króla, a księżniczkę zamienić w konia. Jedyną osobą, która może zapobiec nieuchronnej katastrofie, jest oczywiście gracz, dowodzący drużyną awanturników (m.in. wojowniczy Yangus, urocza Jessica, a nawet sam zaklęty władca imieniem Trode). Wygląd wirtualnych postaci zaprojektował słynny Akira Toriyama, znany przede wszystkim za sprawą marki Dragon Ball. Naturalnie bohaterowie wraz z upływem czasu zdobywają nowe umiejętności, zyskują większą siłę i zręczność, zbierają rozmaite przedmioty etc.
W trakcie eksplorowania fantastycznego świata gry natrafiamy nie tylko na stosunkowo przyjaznych NPC-ów (można konwersować, handlować itd.), ale znacznie częściej spotykamy przeróżne wrogie potwory. Walcząc z tymi ostatnimi wykorzystujemy szereg mniej lub bardziej konwencjonalnych form ataku i obrony. Używamy zatem typowego oręża, podobnego do uzbrojenia średniowiecznego (miecze, łuki itp.), jak również potężnej magii. Generalnie system bezpośredniej konfrontacji z oponentami bazuje na naprzemiennych turach.

Dragon Quest VIII to pierwsza w całej serii pozycja, oferująca całkowicie trójwymiarowe otoczenie oraz przestrzenne postacie, wykonane w technologii cel-shading. W stosunku do pierwowzoru z konsoli PlayStation 2, edycja na Nintendo 3DS oferuje nieco uproszczoną mechanikę rozgrywki. W zamian za to twórcy oddali do dyspozycji graczy dodatkową zawartość, taką jak nieobecne w oryginale scenariusze czy nowych członków drużyny: właściciela areny potworów Morrie oraz złodziejkę imieniem Gerda. Gra czyni też użytek z unikalnej funkcji StreetPass, pozwalającej właścicielom 3DS-ów wymieniać się zawartością posiadanych gier podczas zwykłego mijania się na ulicy.

Nowości w wersji na Nintendo 3DS:

-2 nowe postaci w drużynie - Red i Morrie.
-Spotkania z wrogami na mapie nie są już losowe - każda grupa potworów jest widoczna!
-Nowa zawartość w Lochach!
-Rozdawaj punkty umiejętności kiedy chcesz i jak chcesz.
-W pełni udźwiękowione dialogi.
-Za muzykę w grze odpowiada Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra.
-Pstrykaj zdjęcia i screeny podczas rozgrywki!
-Nowy rodzaj zadań - "Photo Quests", które wymagają zrobienia zdjęcia rzadkiemu potworowi lub przedmiotowi.
-Nowe scenariusze - dopełnienie historii głównego bohatera i antagonisty.
-Alternatywne zakończenie.
-Nowe lochy do splądrowania!
-Jeszcze więcej do roboty po skończeniu głównej linii fabularnej.

Podobne produkty

Spadek cen

Bestsellery